ZÁKLADNÍ ŠKOLA

ŠKOLNÍ JÍDELNA

MATEŘSKÁ ŠKOLA

přihlášení

Kouzla podzimní kuchyně

Kouzelný den, naplnění vůní i chutí podzimu si zažily nejen děti základní i mateřské školy, ale i všichni zaměstnanci. Svou návštěvou nás příjemně překvapili i zástupci obce, paní místostarostka i pan starosta, kteří měli příležitost k ochutnávce výsledků podzimního kouzlení a nešetřili pochvalou nad naším kulinářským umění.

Děti mateřské školy pečlivě krájely jablíčka, provoněly prostory školky vanilkou a skořicí a nešetřily mašlovačky při důsledném potírání štrůdlů máslíčkem.

Žáci základní školy nejprve museli třídit podzimní plody do skupin podle společných znaků, ti starší napočítali dle receptu množství surovin tak, aby mohli pohostit bramboračkou všechny přítomné a pustili se do krájení a strouhání. Nakonec rozdělali oheň a v kotlících uvařili výbornou podzimní bramboračku.

Pohodovou atmosféru podpořilo příjemné slunečné počasí. Příroda byla na naší straně a my mohli začít společně hodovat.

A věřte, že taková bramboračka a sladký závin chutnala skutečně všem.

Jana P.