GDPR

Obecné nařízení Evropské unie pod názvem GDPR (General Data Protection Regulation) definuje způsob shromažďování a nakládání s osobními údaji.

Základní škola Chotěšov realizovala jako jedna z prvních analýzu práce s osobními a citlivými daty a vytvořila dokument s názvem GDPR Audit ZŠ a MŠ Osvračín. Ten spočívá v precizním zmapování všech osobních údajů, s nimiž škola disponuje, popsání procesů s osobními daty a posouzení rizik, které pro subjekty údajů z těchto operací vyplývají. Audit se rovněž věnuje posouzení fyzického zabezpečení dat a nastavení organizačních procesů podporujících řádnou práci s osobními údaji.

Pro všechny, jejichž data škola zpracovává, vyplývají nová práva, jež lze realizovat pouze písemnou cestou: právo na informace, právo na přístup k osobním údajům, právo na opravu nebo výmaz, právo vznést námitku a další.

Dotazy, žádosti a připomínky lze směrovat přes Pověřence GDPR v ZŠ a MŠ Osvračín pana Michala Štumpfa.

Telefon: 608035420