ZÁKLADNÍ ŠKOLA

ŠKOLNÍ JÍDELNA

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Rodiče, naše inspirace: Paní Hrbáčková a ekosystém louka pod mikroskopy

Dnes 28. 5. 2024 jsme v rámci výzvy "Rodiče, naše inspirace!" přivítali ve škole paní Hrbáčkovou, maminku jedné z našich žaček. Díky jejímu nadšení a odborným znalostem jsme měli jedinečnou příležitost prozkoumat ekosystém louky prostřednictvím mikroskopů - 3D i mikroskopu s kamerou.

Paní Hrbáčková nás provedla fascinujícím světem drobných tvorů a rostlin. Viděli jsme i to, co běžně nevidíme pouhým okem. Děti byly nadšené, když pod mikroskopem objevily struktury květů, drobné hmyzí nožičky a další úžasné detaily přírody.

Tato zkušenost byla nejen poučná, ale také velmi inspirativní. Díky paní Hrbáčkové jsme se mohli naučit, jak zajímavý a rozmanitý je život na louce, a získali jsme nový pohled na přírodu kolem nás. Těšíme se na další setkání s rodiči, kteří nám mohou nabídnout své znalosti a nadšení pro různá témata.

Děkujeme paní Hrbáčkové za její čas a za to, že nám přiblížila svět pod mikroskopem. Společně jsme prožili čas plný objevování a radosti z učení.